Zadbaj o Swój Kręgosłup

5 rzeczy, które mogą powodować ból pleców i jak go uniknąć?

Jeśli bolą cię plecy, nie tylko Ty masz taki problem. I chociaż wiele osób wybiera leki łagodzące ból, nie zawsze jest to najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z nim. W rzeczywistości zmiana niektórych rzeczy, które robimy na co dzień, może nam pomóc w rozwiązaniu problemu w jego źródle.

Przyjrzyjmy się z pozoru nieszkodliwym codziennym nawykom, które mogą w końcu zaowocować bólem pleców.

1. Nosisz obcisłe spódniczki i szpilki.

Chociaż obcisłe sukienki mogą przyciągać wzrok, mogą również powodować bóle pleców. Obcisłe spódnice mogą ograniczać ruch w biodrach, co powoduje obciążenie kręgosłupa. To samo dzieje się, gdy zakładasz buty na wysokim obcasie: te buty ustawiają stopy na nienaturalnej wysokości, co z kolei powoduje przesunięcie mięśni dolnej części pleców. Aby cieszyć się modą bez poświęcania swojego zdrowia, wybierz spódnice, które pozwalają swobodnie poruszać się nogom, i raczej unikaj wysokich obcasów.

2. Często pijesz napoje gazowane.

Popijanie słodkich napojów nie jest najzdrowszym sposobem na podtrzymanie energii, a oprócz wielu innych zagrożeń dla zdrowia, mogą również pogorszyć ból pleców. Nawyk picia słodkich napojów gazowanych może powodować kamienie nerkowe, które mogą powodować silny ból pleców. Picie napojów gazowanych prowadzi również do gromadzenia się gazów w układzie pokarmowym i wywiera nacisk na kręgosłup. Jeśli po wypiciu szklanki coli bolą Cię plecy, być może nadszedł czas, aby pomyśleć o zwiększeniu spożycia wody.

3.Jesteś zestresowana.

Kiedy twoje ciało uwalnia hormony stresu, powoduje to instynktowne napięcie mięśni. Z kolei napięcie mięśni prowadzi do bolesnych odczuć w szyi, ramionach i plecach. Badania wykazały, że włączenie relaksu do codziennej rutyny może skutecznie złagodzić ból pleców.

4. Śpisz na niewłaściwej poduszce.

Kiedy śpisz na zbyt dużej poduszce, możesz kochać to uczucie komfortu, ale znienawidzisz bólu pleców będący tego następstwem. Większość poduszek ustawia głowę w nienaturalnej pozycji, co powoduje ucisk na szyję i kręgosłup, powodując ból i zły sen. Jeśli nie wyobrażasz sobie spania bez poduszki, znajdź taką, która utrzyma twoją głowę w linii z kręgosłupem.

5. Czytasz w łóżku.

Nawyk czytania kilku stron ulubionej książki przed pójściem spać może prowadzić do sztywności ramion i pleców. Kiedy leżymy podczas czytania w łóżku, powoduje to napięcie w kręgosłupie i mięśniach dolnej części pleców, co prowadzi do bólu. Jeśli czytanie książki przed snem pomaga Ci się zrelaksować po ciężkim dniu, zainwestuj w krzesło z dobrym podparciem kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *