Zadbaj o Swój Kręgosłup

Kalibracja Kręgów

Nastawianie kręgosłupa, nastawianie kręgów,  manipulacja chiropraktyczna, manipulacja ręczna  to tylko niektóre z określeń używanych przez osoby poszukujące rozwiązania na bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego.

Takie nastawienie kręgosłupa zmniejsza nacisk na stawy, zmniejsza stan zapalny i poprawia funkcję nerwów. Jest to  forma leczenia stosowana odkąd starożytny grecki Hipokrates udokumentował techniki manipulacji w swoich pismach w 1500 r. p.n.e. 

Współczesna chiropraktyka została zapoczątkowana  w 1895 roku gdy  Daniel David Palmer pchnął kręg głuchego woźnego w Davenport w stanie Iowa i przywrócił mu dzięki temu słuch. Dwa lata później Palmer założył Palmer College of Chiropractic o swoim imieniu i zaczął uczyć technik manipulacji uczniów, którzy w końcu rozpowszechnili tę praktykę na całym świecie.

Jak działa nastawienie kręgosłupa?

Istnieje ponad 100 rodzajów technik korekcyjnych stosowanych przez chiropraktyków i kręgarzy na całym świecie. Kręgarze używają  siły i skręcania kręgosłupa, podczas gdy chiropraktycy używają łagodniejszych technik. Niezależnie od tego, jak są wykonywane, techniki te mają na celu przywrócenie lub poprawę funkcji stawów międzykręgowych w celu zmniejszenia bólu.

Kiedy kręgi przesuwają się z miejsca, następuje ogólna reakcja ogólnoustrojowa z układu mięśniowego na ośrodkowy układ nerwowy. Bez odpowiedniego wyrównania i przepływu, nasze nerwy, nasz układ odpornościowy i nasze umysły nie mogą funkcjonować na najwyższym poziomie.

Ogólnie rzecz biorąc, korekty i manipulacje kręgosłupa są doskonałym sposobem na utrzymanie funkcjonowania organizmu na najwyższym poziomie bez żadnego dyskomfortu. Kiedy ciało jest odpowiednio wyrównane, staje się w stanie reagować i działać tak, jak zostało do tego zbudowane.

Kalibracja kręgów metodą McTimoney-Corley

Stosowana przeze mnie metoda McTimoney-Corley ze względu na swoją delikatność, bezbolesność lepiej może być określana przez wyrażenie kalibracja niż nastawienie. W skrócie mówiąc polega ona na nadaniu przesuniętemu kręgowi impulsu chiropraktycznego, dzięki któremu wraca on do właściwego dla siebie położenia. Metoda ta jest nauczana w  “McTimoney College of Chiropractic” znajdującym się w miescie  Abingdon  w Wielkiej Brytanii.