Zadbaj o Swój Kręgosłup

O mnie

Jestem członkiem Stowarzyszenia Chiropraktycy Polscy. Co możesz sobie sprawdzić na stronie Stowarzyszenia. Moje umiejętności są potwierdzone zdanym egzaminem praktycznym i teoretycznym.

Do nauczenia się tej profesji skłoniła Mnie jej skuteczność, której doświadczyłem na sobie. Na skutek uprawiania pewnej dyscypliny sportowej nabawiłem się ciągłego przemieszczania się kręgów w trzech różnych miejscach kręgosłupa. Samo to, że one się przemieszczają nie było tak straszne jak to, że mając je przemieszczone chodziłem na treningi, bo najpierw nie wiedziałem o kimś takim jak chiropraktyk czy kręgarz. Później jak już dowiedziałem się, że tacy specjaliści istnieją to znowu bałem się skorzystać z usług kogoś takiego, bo “przecież taka osoba manipuluje kręgosłupem, możesz wylądować na wózku jak coś pójdzie nie tak” mówiła rodzina.

Ten strach sprawiał, że przez kilka lat nie udałem się do takiej osoby. Tak było aż do czasu, gdy na treningu doznałem kontuzji szyi i to takiej, że nie mogłem prawie wcale skręcić głowy w prawą stronę. Stanąłem więc przed wyborem, albo żeby mi tak zostało i już do końca życia nie móc skręcać głowy w jedną stronę lub poddać się ryzykownej operacji, która może się nie udać. Tylko takie 2 opcje widzieli lekarze.

Żadna z tych opcji nie przemawiała do mnie. Wtedy przypomniało mi się o znajomym, który kiedyś polecał mi osobę, do której jeździ ze swoimi bólami kręgosłupa.  Złapałem za telefon wziąłem od niego numer i umówiłem się.

Strasznie się wtedy jadąc tam bałem. Pamiętam to jak dziś, ale jak się okazało niepotrzebnie, bo  zostały mi wstawione na właściwe miejsce 2 sąsiadujące z sobą kręgi szyjne. Na skutek czego praktycznie natychmiast mogłem znowu skręcać głową w prawo. Dodatkowa Pani ta także znalazła przemieszczenia kręgów w trzech innych miejscach kręgosłupa gdzie odczuwałem bóle. I jak to się mówi reszta to już historia. Od tamtej pory zacząłem regularnie co kilka miesięcy przyjeżdżać na korekcję ułożenia kręgów, bo niestety w tych trzech pozostałych miejscach kręgi na skutek tarcia o siebie wyrobiły się. Zbyt długo chodziłem z takim stanem. Dlatego nie popełniaj mojego błędu i jeśli cierpisz na bóle pleców to udaj się do chiropraktyka bądź kręgarza. Taka osoba pomoże ci nawet w sytuacji, gdy te bóle trwają już od długiego czasu. Możesz tylko musieć tak jak Ja co jakiś czas udawać się na małą korekcję ich ułożenia.